ООН готує угоду для розблокування експорту зерна з України

Організація Об'єднаних Націй працює над угодою, яка дозволить експортувати зерно з України через Чорне море та надасть безперешкодний доступ на світові ринки російських продуктів харчування та добрив.

Про це сьогодні,9 червня, зявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, пише Deutsche Welle.

«Я доручив голові Конференції ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) Ребеці Грінспан та заступнику генсека ООН з гуманітарних питань Мартіну Гріффітсу координувати роботу двох цільових груп для допомоги у досягненні пакетної угоди, яка гарантуватиме безпечний експорт продуктів харчування українського виробництва через Чорне море, а також — безперешкодний доступ до світових ринків для російського продовольства та добрив», — сказав Гутерріш на брифінгу Групи реагування на глобальні продовольчу, енергетичну та фінансову кризи.

За словами Гутерріша, високопоставлені чиновники тісно співпрацюють за цією темою із контактами в Москві, Києві, Анкарі, Брюсселі та Вашингтоні протягом останніх 10 днів. Він сказав, що не хоче поставити під загрозу шанси на успіх, розкриваючи подробиці.

Нагадаємо, за даними агентства ООН, яке відповідає за безпеку судноплавства, знешкодження морських мін біля ключових портів України може зайняти місяці.