Єдиним морським шляхом України зараз залишаються порти на Дунаї

Нарада в Одесі
Нарада в Одесі
Джерело фото: ports.ua

Через блокування росією морських портів «Великої Одеси» і Миколаєва, окупації Бердянська та штурму Маріуполя Україна може здійснювати морські та річкові перевезення лише через дунайські порти на півдні Одеської області.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина на нараді в Одесі у понеділок, 4 квітня, інформують «Порти України».

Найбільші морські торговельні порти були змушені зупинити свою роботу через блокування заходу та виходу в акваторію Чорного моря. Саме тому віце-прем’єр обговорила важливі кроки, необхідні для переорієнтації зовнішньоекономічної діяльності на діючі порти та сухопутні коридори. Зокрема, вона відзначила, що треба більш активно використовувати можливості Дунайського судноплавства.

«Незважаючи на військовий стан, для розвитку внутрішніх водних шляхів та річкового судноплавства України настає зоряний час. Триває робота над отриманням Україною статусу кандидата у члени в Європейський Союз, що відкриє нам доступ до структурних фондів ЄС. Соціальна і фінансова стабільність, енергетична і логістична безпека будуть основними напрямками фінансування», — заявила Ольга Стефанішина.

У цьому контексті вона наголосила на необхідності розробки системних пропозицій щодо розвитку водних шляхів, адже, за її словами, підтримці річкового судноплавства буде приділено особливу увагу у діалозі з Єврокомісією.

Читати за темой: 1 млн т зерна Дунаєм, або Як експортувати українське зерно в умовах війни

Віце-прем’єр міністр подякувала керівництву торговельних портів за активну позицію та підтримку зусиль держави з подолання наслідків війни з Росією, навіть у тих напрямках, які не пов’язані безпосередньо з роботою портів.

«Сьогодні, у цих складних обставинах надзвичайно важливою є наша єдність. В Одеській області я бачу це єднання та мобілізацію зусиль та дій влади, бізнесу і суспільства для вирішення проблем, які стоять перед областю та країною в цілому», — підсумувала Стафанішина.