Міжнародний зернотрейдер інвестуватиме в розвиток порту Чорноморськ

Міністерство інфраструктури України (МІУ) та компанія «Кернел» домовилися про запуск ряду проєктів сумарною вартістю понад $100 млн. Зокрема йдеться про реконструкцію існуючих та будівництво нових причалів порту Чорноморськ, а також розширення підхідних залізничних шляхів. Це дасть змогу збільшити вантажообіг порту й надходження від портових зборів.

Про це повідомляє пресслужба МІУ.

«Сьогодні ми дійшли попередньої згоди щодо реалізації державно-приватного партнерства в оновленні гідротехнічної, складської та залізничної інфраструктури порту. І інвестор, і держава мають спільну мету — створити сучасні портові потужності під гарантію зростання вантажообігу. Зараз розпочинається розробка проєктної документації та оцінка інвестицій. І вже в другому кварталі цього року плануємо виходити на підписання взаємних зобов’язань держави та приватного інвестора», — прокоментував міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Зазначимо, що Кернел є одним із найбільших приватних портових операторів, який сьогодні забезпечує майже 40% вантажопотоку ДП «МТП «Чорноморськ». За 10 років роботи компанія збільшила експорт у 2,5 рази. Минулого року причали та припортова інфраструктура прийняли 10,2 млн т зернових. Водночас середній рівень завантаженості наявної портової інфраструктури склав 92 %.