Інфраструктура Дніпра не дозволяє в рази збільшити перевезення зерна — думка

Для збільшення обсягу перевезення зерна Дніпром потрібні хаби, причали, елеватори, які накопичуватимуть це зерно. Дніпро протікає через шість областей, у яких вирощується понад 50 млн т зернових та олійних. Тому необхідно створити такі мультимодальні хаби, де сільгоспвиробники могли б перевантажувати зерно з автотранспорту на баржі.

Такою думкою в інтерв'ю FEG поділився президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.

«Інфраструктура Дніпра не готова в рази збільшити перевезення зерна — не можна з поля перекидати лопатами зерно на баржу. Річка у нас прекрасна. Але той закон про внутрішні водні шляхи, який був прийнятий, є досить недосконалим. Він впускає судна під іноземними прапорами та створює диспаритет у конкуренції. Адже наші баржі платять акциз на пальне, а іноземні — ні. Я б навпаки, звільняв їх від сплати акцизу на дизельне паливо взагалі», — наголосив Горбачьов.

За його словами, на Дніпрі пропускні можливості шлюзів дуже слабкі. Їх треба ремонтувати. Але в кращому разі їх фарбують та змащують.

«Вже сьогодні є затори на Каховському переході. І ніхто не говорить про те, що його потрібно розширювати», — додав Горбачьов.

Нагадаємо, перевезення зерна Дніпром майже вирівнялися з рівнем минулого року.