Проект приватних локомотивів в Україні продовжать на рік

В Україні планують продовжити пілотний проект щодо допуску приватних локомотивів до роботи на залізниці країни до 4 грудня 2022 року. Міністерство інфраструктури підготувало відповідний проект ухвали Кабінету Міністрів.

Про це стало відомо зі Звіту про періодичне відстеження результативності наказу Мінінфраструктури від 4 березня 2020 року №191 «Про затвердження Тимчасового положення про порядок допуску приватних локомотивів до роботи окремими маршрутами на залізничних коліях загального користування».

Загалом у проекті з допуску приватних локомотивів взяло участь 14 компаній. На сьогодні підписано договори із двома компаніями, які фактично досі не запустили свої локомотиви на залізницю.

«Суб’єкти господарювання висловили бажання щодо продовження строку реалізації експериментального проєкту. Враховуючи прохання бізнесу, а також те, що цілі регуляторного акта не були досягнуті на 100 %, Мінінфраструктури підготовлено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2019 р. № 1043», стосовно продовження строку реалізації експериментального проєкту до 04.12.2022», — йдеться у документі.

Усього витрати «Укрзалізниці» та учасників проекту від участі в експерименті оцінюються в діапазоні від 1,2 млн грн до 265,9 млн грн. Сума витрат залежала кількості ділянок експерименту.

Нагадаємо, «Укрзалізниця» уклала перший договір про участь у пілотному проекті щодо впровадження приватних локомотивів лише у середині грудня 2020 року. Рішення Кабміну про початок пілота було ухвалено 4 грудня 2019 року.

На початку березня 2021 року стало відомо, коли перший учасник проекту по приватним локомотивам розпочне роботу.