Врожайність кукурудзи в Україні зросте на 42% за 5 років — думка

Олександр Карпенко, генеральный директор компанії «Луї Дрейфус Компані Україна» і спикер курсу «Цариця полів»
Олександр Карпенко, генеральный директор компанії «Луї Дрейфус Компані Україна» і спикер курсу «Цариця полів»
Джерело фото: Elevatorist.com

Українські аграрії у середньому збирають 7 т кукурудзи з 1 га. У Німеччині та Франції врожайність зернової на сьогодні сягає 10 т/га, що на 42% більше за український показник.

Про це повідомив генеральний директор «Луї Дрейфус Компані Україна» Олександр Карпенко у матеріалі Elevatorist.com.

З 1991 року виробництво кукурудзи в Україні зросло майже у 8 разів. Аграріям країни знадобилося практично 10 років, щоб піднятися із середньої по країні відмітки в 4 т/га до 7 т/га. Зберігаючи цей самий темп, Україна наздожене Німеччину та Францію за врожайністю зерновою за одне десятиліття.

«З нашим темпом розвитку ми можемо очікувати, що Україна досягне стабільних мінімальних 10 т/га в сезон за наступні 10-15 років — це в оптимістичному сценарії. В більш песимістичному — ми наздоганяємо їх за період 20 років. Але насправді, я думаю, що новітні технології можуть нас підштовхнути до цієї врожайності набагато швидше, і за 5 років», — вважає Олександр Карпенко.

У світі виробництво кукурудзи також зростає. Із 2011/12 років урожаї зросли на 32%. Це сталося за рахунок збільшення посівних площ на 14% та покращення врожайності на 16%.

Докладніше читайте у матеріалі «Глобальна кукурудза: тримати чи продавати царицю полів».

Щоб зрозуміти процес формування ціни кукурудзи для фермерів на освітній платформі Культиварій стартує новий курс «Цариця Полів». Якщо ви хочете поглибити знання та навчитись, коли найвигідніше продавати зерно, то переходьте за посиланням та реєструйтесь.