Лещенко розповів про подробиці співпраці з Гросансом

Міністр агрополітики України Роман Лещенко розповів про подробиці співпраці з Куртом Гросансом, якого підозрюють в організації замаху на міністра.

Про це повідомляє Економічна Правда.

Співпраця Романа Лещенка та Гросанса почалася у 2017 р, коли Лещенко працював найманим директором компаній Гросанса ТОВ «Дакота агро інвестментс», та ТОВ «Гросанс». Після закінчення співробітництва американець подав до суду на Лещенка. Гроссанс вважав, що Лещенко без його відома переказав на рахунки власної фірми $250 тис., а також безкоштовно користується його сільськогосподарською технікою.

З початку співробітництва Лещенко з Гросансом мали домовленість про вирощування сої. Оскільки власної землі американець не мав, він фінансував вирощування сої на землі компанії «Прогрес», яка належить Лещенку.

З березня по вересень 2018 року Лещенко переказав на рахунки своєї фірми 5 млн грн поворотної фінансової допомоги.

«Я переказував кошти на власну компанію, щоб забезпечити технологічні процеси: посів, внесення добрив, купівлю паливно-мастильних матеріалів, але я не міг як директор без його відома переказати кошти. Це рахунок у ПриватБанку. Він як засновник отримував смс на мобільний та повідомлення у «Приват24» про рух коштів», — зазначає Лещенко.

У суді Гросанс стверджував, що не знав і не міг знати про рух коштів на його рахунку. Але фахівець банку пояснив, що при переказі великих сум обов'язково потрібне підтвердження власника рахунку, тобто Гросанса.

На певному етапі стало зрозумілим, що американець посіяв генетично модифіковану сою, яку вирощувати в Україні заборонено. Незалежна експертиза це підтвердила. 

Курт Гросанс

За словами Лещенка, Гросанс переконував його нелегально продавати генетично модифіковане насіння сої за підробленими документами. Лещенко відмовився і після збирання врожаю написав заяву про звільнення.

Останню частину фінансової допомоги він повернув Гросансу перед призначенням на посаду міністра. Щодо використання сільськогосподарської техніки, то він зазначає, що це питання не було позначене у договорах, тому претензії американця щодо безоплатного користування техніки вважає безпідставними.

Суд підтвердив, що компанія Лещенка не має боргів перед американцем.

За версією слідства, американський фермер Курт Гросанс найняв кілера для вбивства колектора, який не «вибив» борг із Романа Лещенка, а згодом — і самого міністра. Вбивство мало статися після виїзду американця з України.