На Херсонщині поліція зафіксувала неточність результатів зважування на ГВК

Пункт ГВК поблизу Чорнобаївки
Пункт ГВК поблизу Чорнобаївки
Джерело фото: novosti-n.org

Неподалік села Чорнобаївка Херсонської області водії зерновозів та поліція виявили на габаритно-ваговому контролі (ГВК) неточності під час зважування. Мінімальне відхилення від товарно-транспортної накладної становило 2 т в меншу сторону.

Про це повідомляє видання «Новости-N».

На пункті ГВК, який належить до служби експлуатації доріг, між водіями зерновозів та оператором ГВК виник конфлікт через розбіжність показань зважування. На місце прибули поліція та представники фірм-перевізників, чиї зерновози зупинили для виконання ГВК.

«Представник однієї з миколаївських фірм-перевізників розповів, що вчора тут мав місце інцидент, у ході якого ваги при кожному зважуванні показували різне навантаження на вісь. Незважаючи на різко відмінні свідчення різних зважувань, водію виписали штраф розміром 17 тисяч гривень, а коли він спробував сперечатися, у справу втрутилася поліція. Поліцейські, озброєні автоматами, силоміць відібрали у водія документи і до сімнадцяти тисяч виписали ще один штраф — на 510 гривень», — розповів перевізник.

Як виявилося, оператор ГВК на цьому пункті контролю не мав ні посвідчення, ні навіть паспорта.

При кожному зважуванні розбіжність із вагою, зазначеною у супровідних документах, становила 2, 3, 5 т у менший, а не більший бік. Наприклад, перший же сідловий тягач, що заїхав на ваги, показав вагу 35 150 кг, тоді як в документах значилося 39 310 кг. На наступному зерновозі виявили недовантаження 7 т. Ще один зерновоз, згідно з товарно-транспортною накладною, віз 43 480 кг зерна. Але під час зважування на ГВК ваги показали 27451 кг. До того ж, заводський номер ваг, вказаний у сертифікаті, не відповідав тому номеру, який значився на самих вагах.

У результаті вантажівки, що скупчилися біля пункту ГВК, просто роз'їхалися. Ні співробітники пункту зважування, ні поліція затримувати їх не стали.

В Херсонской области водители и полиция обнаружили погрешность во взвешивании на ГВК
В Херсонской области водители и полиция обнаружили погрешность во взвешивании на ГВК
В Херсонской области водители и полиция обнаружили погрешность во взвешивании на ГВК

Нагадаємо, з 1 жовтня 2021 року в Україні почали нараховувати штрафи від 8,5 тис. грн. до 51 тис. грн. за порушення габаритно-вагового контролю. Перший реальний штраф становив 51 тис. грн — це максимальна сума штрафу. Вантажівка перевищила допустиме навантаження на вісь на 39%.