Україна може подати два позови щодо китайських кредитів ДПЗКУ — AgroPolit

Україна може подати два позови на Експортно-імпортний банк Китаю, щоб уникнути дефолту «Державної продовольчої зернової компанії України» (ДПЗКУ) через китайські кредити.

Про це повідомляє головний редактор Agropolit.com Наталія Білоусова у матеріалі «Куди котиться ДПЗКУ — у прірву дефолту чи під гору реструктуризації з китайцями?».

Перший позов може полягати у вимогі компенсувати втрати від постачання зерна до Китаю у перші роки. Оскільки ціна зерна відрізнялася від тієї, яка повинна закладатися при розрахунку формули в контракті.

«Річ у тім, що у контракті, розповідають на правах анонімності учасники ринку, був пункт про те, що закупівельна ціна зерна вираховувалася за формулою з урахуванням показників Далянської (внутрішньої) біржі Китаю (пізніше цей пункт із контракту було прибрано). А ця ціна традиційно вища за ціни на світових біржах і тому дозволяє Китаю утримувати внутрішніх продавців і забезпечувати країні необхідні обсяги закупівель зернових та інших продуктів та товарів. Китайський ринок вважався преміальним завдяки вищій ціні. За підрахунками учасників трейдерського ринку, сума позову за всі роки дії цієї ціни «по Даляню» може становити близько $1 млрд», — йдеться у матеріалі.

Другий позов може бути подано щодо того, що китайська сторона не обирала подані ДПЗКУ «офери» на постачання зернових.

Нагадаємо, ДПЗКУ не має коштів для погашення китайського кредиту.