Елеватористи розповіли, як подорожчала сушка цього сезону

Ціни на сушіння зерна на елеваторах ГК G.R. Agro у поточному сезоні 2021/22 зросли з 72 грн за зняття 1 тонно-відсотка до 180 грн. Подорожчання послуг із сушіння зерна відбувалося у три етапи.

Про це розповіла керівник лабораторії «Інгулецького елеватора» компанії G.R. Agro Тетяна Бурковська, пише Latifundist.com.

Соняшник надійшов на елеватори компанії G.R. Agro у Запорізькій та Дніпропетровській областях з вологістю 6-18,5% та 6,5-20,5% відповідно.

У свою чергу, кукурудзу підприємства у Запорізькій області прийняли з вологістю 13-18,5%, а у Дніпропетровській — 14-22,5%.

Тетяна Бурковська звернула увагу, що у другому етапі заготівельного періоду пізніх культур — соняшнику та кукурудзи, на елеваторах відзначаються збільшення масової частки амброзії у прийнятих партіях із 20 до 400 зерен на кг зразка.

«Це пов'язано з вегетаційним циклом бур'янів на полях у момент збирання культури. Також відзначається зменшення кількості залишку на ситі з отворами діаметром 3 мм дрібних зерен соняшнику, що випали, у зв'язку з фізіологічною стиглістю насіння соняшника на момент збирання олійної з полів», — прокоментувала вона.

Нагадаємо, G.R. Agro поповнила парк зерновозів із напівпричепами.