УЗА розробила механізм банківської гарантії для форвардів на зерно

Українська зернова асоціація (УЗА) презентувала механізм банківської гарантії для форвардних контрактів на зерновому ринку. Він сприятиме поліпшенню українського експорта і наповненню бюджету країни.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

«Запропонований механізм УЗА вирівняє можливості всіх виробників, дозволить отримати велику ціну за рахунок премії за надійність, знизить ризики потенційних збитків покупців і гарантує надійність постачальників», — зазначив міністр аграрної політики Роман Лещенко.

Він вважає, що впровадження цього механізму принесе Україні додаткові гроші до держбюджету, баланс зовнішньої торгівлі і валютні надходження.

«Ми зможемо активізувати розвиток сільського господарства. Зробити вітчизняного аграрія стабільним і прогнозованим учасником ринку», — заявив Лещенко.

Відзначимо, що форвардні контракти в зерновій галузі — це договір купівлі-продажу, який засвідчує зобов'язання придбати/продати зерно в певний час і на певних умовах у майбутньому. Ціни продажу фіксують при укладенні такого договору. Таким чином, постачальник отримує гарантований фіксований дохід в період збору врожаю, коли ціна має більшу волатильність і, як правило, зменшується.