Експерт розповів, як вибирати сепаратор для елеватора

При виборі сепаратора різних типів очищення для елеваторів необхідно враховувати конструктивні особливості машини та її придатність для обраного типу очищення.

Про це на панельній дискусії «Ефективне управління елеватором», яка відбулася в рамках відкриття елеватора «Летичів Агро», розповів керівник науково-технічного відділу ТОВ «ОЛИС» Микола Музика.

«Для попереднього очищення найкраще підходять скальператор і барабанний сепаратор, оскільки вони відмінно справляються з вологою і високозасміченою сировиною з низькою сипучістю. Робочим органом цих машин є обертовий барабан, який постійно перемішує зернову масу і перешкоджає утворенню однорідної маси, непридатною до просіювання», — розповів учасникам панельної дискусії Микола Музика.

А ось для первинного очищення, за його словами, найкраще підходять плоскорешетние і барабанні сепаратори, оскільки вони мають досить велику площу ситової поверхні для ефективного відбору великої і дрібної домішки.

«Якщо ви будуєте повноцінну очистку в одну лінію, то оптимальним рішенням буде послідовність — барабанний сепаратор або скальператор, сушарка і барабанний або плоскорешітний сепаратор», — підкреслив фахівець.

За його словами, основним критерієм підбору ситового сепаратора є питоме навантаження на ситову поверхню, виходячи з якої можна визначити продуктивність реальну. Також не слід забувати, що продуктивність сепараторів вказується для зерна з певними характеристиками і при зміні цих характеристик буде змінюватися і продуктивність сепаратора.

Нагадаємо, 13 жовтня в місті Бар Вінницької області відбулося урочисте відкриття маршрутного елеватора «Летичів Агро» (MVA Бар), потужністю зберігання 40 тис. т. На елеваторі встановлено очисне обладнання «ОЛИС»: два скальператори СКО-200 для проведення попередньої очистки (продуктивністю 200 т/год) і два плоскорешітних зернових сепаратора Горизонт К-300 для проведення первинного очищення (продуктивністю по 120 т/год кожний.