Кабмін створив робочу групу з питання китайського кредиту ДПЗКУ

Кабінет міністрів України створив міжвідомчу робочу групу, яка буде займатися питаннями виконання зобов'язань «Державної продовольчо-зернової корпорації України» (ДПЗКУ) за китайським кредитом.

Про це йдеться в постанові Кабміну №1046 від 6 жовтня 2021 р, повідомляє «Урядовий портал».

До складу робочої групи увійшли 14 осіб, серед яких заступник міністра фінансів України, перший заступник міністра економіки, представник китайської сторони та інші. Її очолить міністр економіки Олексій Любченко.

Група проаналізує стан справ і причини виникнення проблем у процесі виконання зобов'язань ДПЗКУ перед «Ексімбанком Китаю» за запозиченнями, які гарантовані державою, і перед Китайської корпорацією.

Основними завданнями робочої групи є:

  • визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань, що виникають при забезпеченні виконання зобов'язань;
  • розробка пропозицій з підготовки відповідних звернень;
  • підготовка пропозицій щодо розроблення проектів нормативно-правових актів щодо виконання або перегляду кредитної угоди;
  • визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань, що виникають при забезпеченні ДПЗКУ поставки зернових CNCEC.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України має намір виплатити в 2022 році 6,3 млрд грн державних гарантій за китайськими кредитами ДПЗКУ.

Чистий фінансовий результат ДПЗКУ за І півріччя 2021 р — збиток в розмірі 87 млн ​​грн. У той час за аналогічний період 2020 р збиток склав 3 млрд 446 млн грн.