Україна може наростити експорт ріпаку через неврожай каноли в Канаді

За даними Канадської зернової комісії з 1 серпня за перші сім тижнів нового врожаю Канада експортувала 388 тис. т каноли, що на 71% менше, ніж в минулому році. Україна і Австралія можуть виграти від канадського неврожаю, наростивши продажі рапса.

Про це пише Reuters.

Канадська канола продається за високими цінами, покупці найбільшого в світі експортера олійної все більше схиляються до менш продуктивних країн або альтернативних рослинних олій, таких як пальмова та соєва, що підсилює глобальну продовольчу інфляцію.

За даними Міністерства сільського господарства і продовольства Канади, експорт канадської каноли в урожайному році, що закінчується 31 липня 2022 р швидше за все, знизиться на 38% до 6,5 млн т, а обсяги дроблення впадуть до 7,5 млн т з рекордних 10, 4 млн т в минулому році.

Згідно з повідомленням, канадські переробники, включаючи Bunge, і ADM (Archer Daniels Midland), переробили 661,97 тис. т каноли в серпні, що є найменшим місячним обсягом за останні 2-1,5 роки.

На даний момент найбільшими експортними ринками Канади є Китай, Японія, Мексика і Об'єднані Арабські Емірати.

Китай вже зараз купує обмежені обсяги канадської каноли через низькі поставки і поточні високі ціни, віддаючи перевагу олії каноли з Росії та України.

Нагадаємо, експорт українського ріпаку скоротився в порівнянні з минулим роком.