Стало відомо, які граничні обсяги експорту пшеницы встановлять у Меморандумі

Міністерство аграрної і продовольчої політики України планує в жовтні 2021 року підписати з учасниками зернового ринку Меморандум про граничні межі експорту зернових (пшениці і кукурудзи). Обговорювалося, що граничний обсяг поставок пшениці встановлять на рівні 25 млн т.

Про це повідомив AgroPolit.com.

В першу чергу обмеження стосуються продовольчої пшениці, наявність якої критично важливе для внутрішнього ринку країни. Мінагро пропонувало встановити в Зерновому меморандумі співвідношення продовольчої і фуражної пшениці 60 на 40%. Хоча зараз йде дискусія, щоб було навпаки — 40 на 60%.

«Для задоволення потреб населення потрібно 5 млн т якісної пшениці, на експорт цієї пшениці ми можемо відправити 14.8 млн т. Усього — 9.8 млн т продовольчого зерна пшениці, і рівно стільки в Україні його зібрано. Крім того, жита — 575 тис. т, при внутрішній потребі 463 тис. т», — зазначив голова Мінагро Роман Лещенко в блозі на «Економічній правді».

Фуражного зерна на вигодовування худоби всередині країни буде направлено 3.6 млн т, а 9.6 млн т — відправлено на експорт.

«Це означає, що в цілому ми можемо експортувати близько 24.4 млн т зерна — в фінансовому еквіваленті це принесе нашій країні $ 6 млрд виручки», — додав Роман Лещенко.