Зернотрейдери розповіли про переваги автоперевезень зерна

З другої половини серпня в Україні спостерігається складна ситуація із залізничними перевезеннями. У той час як у автомобільних вантажоперевезень з'явилися деякі переваги.

Про це повідомляє пресслужба компанії G.R. Agro.

«У структурі компанії G.R. Agro є власний автопарк зерновозів в кількості 60 одиниць. Для нас і наших клієнтів при трейдингу на спотовому ринку автотранспорт є дуже важливим підстраховочним інструментом. Ми в будь-який момент можемо поставити свій товар або товар клієнтів на колеса і транспортувати його в порт, не порушуючи графіків поставок за договорами з партнерами. У період затримки активних збиральних кампаній в регіонах ми перерозподіляємо автотранспорт з перевезень поле-елеватор в сторону елеватор-порт», — повідомляють в компанії.

Крім того, відновлення доріг дозволяє утримувати частку автомобільних перевезень. Ще рік-два тому динаміка стану доріг була дуже негативна, що позначалося на експлуатаційних витратах автомобілів.

В даний момент очікується, що з 01.10.2021 всі гравці ринку автомобільних перевезень будуть дотримуватися завантаження нетто до 25 т. При цьому ставки фрахту автотранспорту на зараз залишаються стабільними. Ринок адаптувався і головним фактором стало зростання залізничних тарифів. УЗ змінює підхід до ціноутворення та фінансова доцільність перевезення зерна залізничним транспортом стає не такою очевидною.