Мінфін може погасити борги ДПЗКУ

Міністерство фінансів України має намір виплатити в 2022 році 6,3 млрд грн державних гарантій за китайськими кредитами АТ «Державної продовольчо-зернової корпорації України».

Про це пише сайт finbalance.com.ua, посилаючись на дані Мінфіну.

«За оцінками Мінфіну, з огляду на збиткову діяльність ДПЗКУ, висока ймовірність настання гарантійних випадків за зобов'язаннями зазначеної держкомпанії в 2022 році — на 6,3 млрд грн, в 2023 році — на 6 млрд грн, в 2024 році — 5,7 млрд грн», — повідомляє видання.

AgroPolit.com звернувся до міністра фінансів Сергія Марченка та в.о. голови правління ДПЗКУ Василя Коваленка з проханням роз'яснити, чи готується влада до дефолту ДПЗКУ, і чи є кошти у державного трейдера на оплату за китайським кредитом.

Зараз в ДПЗКУ докладають зусиль для уникнення дефолту по кредиту. Корпорація надала варіанти реструктуризації кредиту. Якщо держава їх підтримає, то для початку переговорів з Китаєм, необхідно буде отримати погодження від інших органів виконавчої влади. Успіх в цих переговорах можливий тільки за умови підтримки керівництва держави на найвищому рівні.

«Протягом тижня ми розраховуємо узгодити спільну позицію з органом управління в особі Міністерства економіки України. Таким чином, ми сподіваємося, що спільними зусиллями вихід із ситуації буде знайдений і говорити про дефолт корпорації передчасно», — відповіли в пресслужбі ДПЗКУ.

Однак, в пресслужбі не змогли відповісти, чи є у корпорації гроші для проведення чергового етапу виплати за китайським кредитом на початку 2022, оскільки оприлюднення будь-якої інформації про стан рахунків суб'єктів господарювання заборонено згідно з постановою НБУ №267 від 14.07.2006 р та обмеженнями умов кредитної угоди АТ «ДПЗКУ» з Ексімбанком КНР.

Нагадаємо, чистий фінансовий результат «Державної продовольчо-зернової корпорації України» (ДПЗКУ) за І півріччя 2021 р — збиток в розмірі 87 млн ​​грн. У той час за аналогічний період 2020 р збиток склав 3 млрд 446 млн грн.