Україна відправить на експорт близько 25 млн т пшениці нового врожаю — Лещенко

В Україні 3,6 млн т фуражного зерна направлять на внутрішні потреби країни, 9,6 млн т фуражу — на експорт. Всього Україна може експортувати близько 24,4 млн т зерна — в фінансовому еквіваленті це принесе країні $6 млрд виручки.

Про це розповів міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко для «Економічної правди».

За його словами, в цьому році було зібрано на 3 млн т продовольчої пшениці більше, ніж в минулому році. При цьому зберігся традиційний розподіл 60% на 40% продовольчої пшениці і фуражу.

«Для задоволення потреб населення потрібно 5 млн т якісної пшениці, на експорт цієї пшениці ми можемо відправити до 14,8 млн т. В цілому — 19,8 млн т продовольчого зерна пшениці, і рівно стільки в Україні його зібрано. Крім того, жита — 575 тис. т, при внутрішній потребі 463 тис. т», — розповів Лещенко.

Крім того, в жовтні цього року Мінагропрод укладе Меморандум з учасниками зернового ринку, який передбачає державне регулювання у разі виникнення загроз продовольчої безпеки держави, що мають непередбачуваний характер.

Нагадаємо, українські аграрії намолотили найбільшу за останні 30 років кількість ранніх зернових — 46 млн т. Вперше в історії взято планку зі збору пшениці, яка склала більше 33 млн т, що на 26% більше, ніж в минулому році, і навіть більше прогнозу на цей рік.