На Київщині завершили перший етап будівництва контейнерного термінала вартістю $7 млн

Група «Лемтранс» і компанія «Рейл Транс Інвестмент» завершили перший етап будівництва спільного проєкту «Контейнерний Термінал Фастів» на Київщині. Про це повідомила пресслужба компанії.

Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі

В межах цього етапу повністю обладнано дві нові залізничні колії та контейнерний майданчик, здатний зберігати до 1350 TEU. 

Загальна площа термінала становить понад 13 га, пропускна здатність — 19 тис. TEU на рік. У майбутньому, відповідно до стратегії зростання, його потужність може сягнути 55 тис. TEU на рік. 

Залізнична мережа дає терміналу змогу приймати потяги повної довжини, що сприяє ефективним операціям із навантаження та розвантаження. Сучасне обладнання та інфраструктура термінала забезпечують значне прискорення оброблення вантажів. 

Загальний обсяг інвестицій на першому етапі становить близько $7 млн. 

Термінал пропонуватиме повний спектр сервісів: контейнерне депо та організацію перевезень, стафування різних категорій вантажів (зернові, олія, обладнання, автомобілі), а також митну зону та брокерські послуги. 

Розташування термінала дає змогу організувати регулярні контейнерні потяги як до Одеси, так і до портів Європи: Гданська, Гамбурга, Трієста та інші.

«Українські підприємства сьогодні потребують стабільної та передбачуваної логістики. Тому ми раді, що на карті України з’явився ще один інтермодальний термінал, який дозволить посилити конкурентоспроможність українських експортерів та імпортерів», — зазначили в компанії "Рейл Транс Інвестмент". 

Читайте також: Risoil почав співпрацю з терміналом Мостиська — завантажують ріпак в контейнери

  • У квітні 2025 року керівництво компанії «Левада Карго» (група «Лемтранс») заявили про плани збудувати у Фастові Київської області контейнерний термінал.

Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.