Трейдери підвищили гривневі та валютні ціни на ріпак в Україні

Минулого тижня тимчасова зупинка експорту ріпаку з України різко збільшила пропозицію на внутрішньому ринку, тому переробники одразу знизили ціни закупівлі на 1000-2000 грн/т до 22,0-22,5 тис. грн/т з доставкою на завод. Про це повідомляє GrainTrade.

Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі

Однак вже цього тижня експортери відновили закупівлю ріпаку, встановивши ціни в гривні на рівні 23,0-23,3 тис. грн/т з доставкою до портів Чорного моря. Також підняли валютні ціни до 540-546 $/т, що посилює конкуренцію з переробниками.

Зменшення поставок ріпаку з України та Австралії підтримує котирування на ріпак в Парижі, які за тиждень виросли на 2,2% до 470 €/т, попри підвищення прогнозів виробництва в Канаді, Австралії, Росії та Молдові.

USDA знизило прогноз виробництва ріпаку в Україні на 0,2 млн т до 3,3 млн т (що відповідає офіційним даним збирання), а експорт прогнозують на рівні до 2,75 млн т. Хоча аналітики зазначають, що з огляду на проблеми з митницею експорт у цьому сезоні може не перевищити 2 млн т.  

За даними Єврокомісії станом на 7 вересня, країни ЄС скоротили імпорт ріпаку у 2025/26 МР порівняно з минулим роком на 52%. Зокрема з України експорт зменшився на 70,2% — до 179 тис. т, Австралії — на 61,8% до 134 тис. т. Водночас збільшились поставки з Молдови на 114% до 90 тис. т.

При цьому частка України на ринку ЄС зменшилася порівняно з попереднім сезоном з 58% до 36,3%, Австралії — з 34% до 27,4%, а частка Молдови виросла з 4,1% до 18,3%.

Очікується, що у 2025/26 МР ЄС скоротить імпорт ріпаку до 5,7 млн т.

Читайте також: Переробники пропонують за якісну пшеницю ціну на 10$ вище експортної

Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.