Ціни на українську кукурудзу знизились через спад попиту з боку ЄС

На ринку України ціна кукурудзи старого врожаю майже не змінюються. Пропозиції на ринку обмежені, але попит від трейдерів ще є — вони готові купувати по 238–240 $/т з доставкою протягом 5–10 днів. Про це повідомляє Spike Brokers.

Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі

Ціни на кукурудзу нового врожаю минулого тижня спочатку зросли до нового максимуму у 210-212 $/т, а потім знизилася до 206-208 $/т з доставкою в порт (листопад–грудень). Пропозицій на жовтень поки немає, бо очікується, що жнива почнуться пізніше.

Водночас на західному кордоні спостерігається зменшення попиту на українську кукурудзу з боку європейських покупців. Ціни впали до 186–188 €/т FCA з завантаженням у європотяг в грудні-березні. Активність покупців стримується зміцненням євро до долара, а також покращенням погоди в Європі.

Останні індикації покупців, врожай 2025:

  • DAP Україна (Одеса) ~206-208 $/т,
  • FCA Україна (кордон) ~186-188 €/т,
  • DAP Італія (пн-сх.) ~215-218 €/т.

Читайте також: В Україні підвищили прогноз врожаю та експорту кукурудзи в 2025/26 МР

Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.