Найбільші втрати врожаю пшениці цього сезону фіксують на Дніпропетровщині — ВАР

Жнива пшениці в Україні цьогоріч йдуть повільніше, ніж у попередні роки. Станом на середину липня, намолочено близько 1,2 млн т з середньою врожайністю 2,8–2,9 т/га. Про це повідомляють в аналітичному департаменті ПУСК, створеного в межах ВАР.

Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі

За даними аналітиків, поточні показники формуються переважно за рахунок південних регіонів, які постраждали від погодних умов. 

«У центральних областях фіксується стабільна врожайність на рівні 4–6 т/га. Найбільші втрати спостерігаються на півдні, зокрема в Дніпропетровській області, де врожаї є нижчими за середні показники», — зазначають в ПУСК.

Фахівці зазначають, що з початком жнив в центральних і західних регіонах середня врожайність може зрости до 3,3–3,5 т/га. Водночас зберігаються погодні ризики через дощі та можливе поширення грибкових хвороб у західних областях. Це може негативно вплинути на вміст білка і якість зерна.

На ринку пшениці вже простежується пожвавлення. Минулого тижня ціни на продовольчу пшеницю зросли більш ніж на $1/т, на фуражну — на $4–5/т. 

«У найближчі два тижні вартість третього класу пшениці може сягнути $218–220/т на базисі CPT-порт. Пшениця зберігає потенціал для подальшого зростання. У липні–серпні очікується підвищення цін, а сезонні максимуми традиційно припадають на перші місяці року», — вважають у ПУСК

Попри зростання цін, пшениця залишається менш прибутковою порівняно з ріпаком та ячменем. Тому частина фермерів не поспішає продавати зерно, відкладаючи продажі в очікуванні кращих цін. Подальша активність ринку залежатиме від швидкості жнив і погодних умов, особливо у західних областях.

Читайте також: ВАР назвали перші показники врожайності пшениці невисокими та прогнозують подальше зростання цін на зернову

Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.