Бразилія зберігає перевагу на китайському ринку сої, незважаючи на торговельне перемир'я між Китаєм і США
Бразилія зберігає перевагу на китайському ринку сої, попри досягнуте нещодавно торговельне перемир'я між Китаєм і США, повідомляє Reuters.
Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі
За умовами тарифної паузи, оголошеної в понеділок, США скоротять додаткові тарифи, які вони запроваджували на китайський імпорт до 30% зі 145% протягом наступних трьох місяців, тоді як китайські мита на імпорт зі США знизяться до 10% зі 125%.
Наразі вартість експорту сої з Бразилії знизилась, тоді як ф'ючерси в США досягли тримісячного максимуму на тлі очікувань, що Китай почне купувати більше сої в США.
В зв’язку з цим, американські фермери стурбовані ризиком зазнати збитків у новому сезоні. Вони заявили, що чинний тариф на американську сою не є незначним і цього недостатньо, щоб вони мали змогу конкурувати з Бразилією на китайському ринку.
«Китай купуватиме те, що їм ледве потрібно, щоб звести кінці з кінцями. Якщо в Південній Америці не вистачатиме... вони купуватимуть у нас», — сказав Ден Хенебрі, виробник кукурудзи та сої в Буффало, штат Іллінойс.
Натомість, бразильські фермери не мають ніяких перешкод. Тому завдяки достатнім запасам сої з рекордного врожаю та нижчим цінам Бразилія залишається найбільшим постачальником олійної до Китаю — приблизно 70%.
У 2022/23 МР близько 28% імпорту сої до Китаю припадало на американську. Цей обсяг складав половину всього експорту сої з США в останньому маркетинговому році та був критично важливим для їх фермерів.
Трейдери повідомляють, що китайські покупці придбали від 400 тис т до 500 тис т з Австралії та Канади за останні тижні, щоб уникнути закупок американської пшениці.
Аналітики зазначають, що американські фермери все ж сподіваються, що Китай зможе купувати американські агротовари в рамках торговельних переговорів. Однак китайські імпортери неохоче здійснюватимуть великі закупівлі через торговельні бар'єри та невизначеність щодо обстановки після закінчення паузи.
Читайте також: Китай імпортував найменший обсяг сої за останнє десятиріччя
Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.