Будівництво нових елеваторів нерентабельне на відстані 200-250 км від морського порту — думка

На відстані 200-250 км від морського порту елеватор взагалі не потрібен, поділився думкою Артур Золотаревський засновник компанії «Менора Агро» в інтерв'ю для Latifundist.com.

Підписуйтесь на наш YouTube: Що ховають в рукавах аграрії Вінничини? Досвід використання полімерних рукавів Планета Пластик

Значна частина постачальників компанії перебуває саме в цій зоні. Зерно привозять одразу в порт. А там, де сьогодні діють елеватори, вони, як правило, обслуговують і дрібних фермерів. Особливо, якщо власник елеватора — великий фермер чи агропідприємство» — розповів він.

За словами Золотаревського у цій ситуації будівництво нових елеваторів нерентабельне. 

«Який сенс будувати елеватор, інвестуючи по $250 у тонну зберігання, якщо він окупиться через 12-15 років?», — додав він. 

Наразі «Менора Агро» не має елеваторної інфраструктури. Золотаревський каже, що усе базується на конкретних перевагах. 

«Наприклад, велика мультинаціональна компанія рідко звертається до фермера, який має 500 га чи 1000 га землі. У мультинаціонала для цього немає мотивації, йому потрібні консолідовані обсяги. А наша цільова аудиторія — саме такі фермери. І для нас це основа для формування партій товару. Я безпосередньо контактую з шістьма керівниками підрозділів із закупівель. Якщо немає якогось форс-мажору, такої вертикалі управління процесом достатньо», — сказав він.

Компанія активно співпрацює з різними компаніями та терміналами. Зокрема, іноді проводять перевалку на терміналі Cargill. Критеріїв лише два — вартість сервісу та умови. Але найчастіше, перевалюють зерно на терміналах ТІС і «Бориваж». На умовах таких самих, які встановлені для всіх інших клієнтів, повідомив Золотаревський.

Читайте також: Фахівець розповів, в яких випадках при відновленні елеватору після обстрілу обов’язково потрібен проєкт

Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.