Фахівець розповів, в яких випадках при відновленні елеватору після обстрілу обов’язково потрібен проєкт
Без нового проєкту, за словами учасників ринку, можна обійтись, якщо елеватор відновлює свою роботу після обстрілів і встановлює аналогічне обладнання на заміну зруйнованому. При цьому масштаби робіт можуть бути дуже великими, але вони виконуються в рамках того проєкту, який розробляли на початку будівництва. Про це йдеться в матеріалі на Elevatorist.com.
Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі
В той же час елеваторам обов’язково потрібен проєкт, коли проводяться масштабні роботи. Вони можуть включати:
- значне збільшення продуктивності обладнання,
- зміну технологічної схеми, навантажень на фундаменти та несучі конструкції,
- встановлення нового габаритного обладнання, що потребує зміни існуючих будівельних об'ємів.
Така реконструкція вимагає розробки проєктної документації, проведення розрахунків та може призвести до необхідності перегляду потужностей інженерних мереж.
Проєкт реконструкції включає архітектурно-будівельні рішення, технологічні рішення, інженерні мережі, кошторисну документацію, тощо.
«Реконструкція це доволі тривалий і складний етап, через реконструкцію можливо треба буде оновлювати містобудівні умови та обмеження, може не вистачити потужності наявних мереж і т.д. Тому якщо ми говоримо про модернізацію, то варто розуміти, на що ті чи інші дії вплинуть на об’єкті, і чи не призведе це до негативних наслідків. А можливо модернізація лише здається вигідним рішенням, можливо, через своє невірне економічне обґрунтування. Рішення про модернізацію мають ретельно зважувати фахові спеціалісти: інженери, механіки, енергетики та надавати на затвердження керівництву з обов’язковим детальним економічним обґрунтуванням», — розповів директор по монтажу та будівництву KMZ Industries Вячеслав Степанчук.
Читати матеріал повністю: Проєктування модернізації та відновлення елеваторів: коли ДБН допомагають, а коли стають перешкодою
Євгенія Тулаїнова, Elevatorist.com, 2025 р.