Китай розширив перелік дозволених генетично модифікованих культур для переробки

Міністерство сільського господарства Китаю схвалило п'ять сортів культур із редагованим геномом та 12 видів генетично модифікованих (ГМ) сортів сої, кукурудзи та бавовни. Перелік розширили для підвищення врожайності, зменшення залежності від імпорту та забезпечення продовольчої безпеки.

Про це повідомляє Reuters.

Серед схвалених культур із редагованим геномом — два сорти сої, а також по одному сорту пшениці, кукурудзи та рису.

Схвалені сорти включають насіння від пекинської кормової компанії Dabeinong (002385.SZ) та China National Seed Group, дочірньої компанії виробника насіння та пестицидів Syngenta Group.

«На відміну від генетичної модифікації, яка передбачає вставлення сторонніх генів у рослину, редагування генів змінює існуючі гени для покращення характеристик рослини. Деякі вчені вважають редагування генів менш ризикованим порівняно з генетичною модифікацією», — йдеться в повідомленні.

Китай також дозволив імпорт генетично модифікованого сорту сої від німецької хімічної компанії BASF, стійкого до комах і гербіцидів. Сорт можна використовувати виключно для переробки.

Протягом останнього року країна збільшила кількість схвалень високоврожайного ГМ-насіння кукурудзи та сої для підвищення внутрішнього виробництва та зменшення імпорту зерна. Китай переважно імпортує ГМ-культури, такі як кукурудза та соя, для корму тваринам, тоді як для харчового споживання вирощує немодифіковані сорти.