Частка Росії у світовій торгівлі пшеницею може скоротитися
Російські аграрії заявляють, що після великих втрат цього року сіятимуть менше пшениці і будуть переходити на більш прибуткові культури, такі як горох, сочевиця чи соняшник. Про це пише Reuters.
Читайте всі новини елеваторного ринку в нашому Телеграм-каналі
Такі рішення матимуть прямі наслідки для світових цін на пшеницю та інфляції в таких основних покупців, як Єгипет.
Врожай пшениці в Росії скоротиться до 83 млн т цього року через морози та посуху з 92,8 млн т у 2023 році та рекордних 104,2 млн т у 2022 році. Нові прогнози вказують на туманні перспективи й на наступний рік.
Незважаючи на те, що в останні місяці росія експортувала пшеницю майже рекордними темпами, очікується, що експорт сповільниться через поганий врожай і обмеження експорту.
Оскільки цьогорічна збиральна кампанія добігає кінця, російські аграрії оцінюють свої втрати від надзвичайно поганої погоди та обмірковують свої наступні кроки на тлі падіння норми прибутку від пшениці.
Першою жертвою стала озима пшениця, посівні площі якої цього року скоротяться на 10% — до мінімуму 2019 року, свідчать дані «Русагротранс».
«Є збитки на кожній тонні. Ціна реалізації не покриває собівартості», — сказав Аркадій Злочевський, голова Російського зернового союзу.
Він прогнозує, що 26% частка росії у світовій торгівлі пшеницею скоротиться.
Генеральний директор групи «Ростагро» Дмитро Гарнов заявив, що рентабельність зернових культур наближається до нуля. Компанія скоротила обсяги посіву озимої пшениці на 30%.
Читайте також: Україна виграє від обмежень на експорт російської пшениці — Reuters
Євгенія Тулаїнова, Elevatorist.com, 2024 р.