Агро-Регіон відмовився від послуг експедиторів та зекономив на логістиці

Група компаній «Агро-Регіон» в маркетинговому сезоні, що закінчився, відмовилася від послуг експедиторів. Завдяки такому рішенню середньозважена економія за сезон у вартості логістики залізничним транспортом склала 15%.

Про це повідомила пресслужба ГК.

«Відмова від послуг експедиторів і професійна організація залізничних перевезень самостійно — стратегічно зважене рішення компанії. Звісно, бувають контракти умовно «сьогодні — на завтра», які вигідно виконати з експедиторами, коли власні вагони повністю задіяні, проте це поодинокі випадки, яких ми намагаємось уникати», — зазначив заступник директора з логістики Микола Муравйов.

Зараз ГК оперує 100 вагонами, з яких 25 вагонів-хоперів компанія отримала у рамках грантової програми проєкту USAID «Економічна підтримка України».

У пік сезону 2023/2024 в оперативному керуванні було до 500 вагонів. Великі обсяги врожаю кукурудзи та непередбачуваність зернового коридору змусили компанію зробити продажі більш концентровано в певні місяці задля мінімізації ризиків.

У новому сезоні в компанії планують продажі більш збалансовано рівномірними частинами протягом року, що значно зменшує потребу в кількості вагонів.

«Основний показник економічної ефективності використання вагонів — оборот вагону. Важливо організувати роботу так, щоб вагони якнайменше стояли, та якнайбільше рухалися, тобто робили максимально можливу кількість обертів за звітний проміжок часу. Чим більше обертів зробить вагон, тим більше зерна буде перевезено. Якщо говорити про оренду вагонів, то її вартість нараховується подобово і не залежить від того, чи вагон простоює, чи він перебуває у постійному русі», — додає заступник директора з логістики Групи компаній «Агро-Регіон».