Атаки ворога на порти Чорноморського регіону — це системне знищення української зернової інфраструктури — Генпрокурор

Зараз розслідується 248 кримінальних проваджень, які охоплюють 432 факти російських обстрілів зерновї інфраструктури та захоплення таких обєктів.  

Про це в ефірі телемарафону розповів Генпрокурор Андрій Костін.

За його словами, лише в Одесі та на Одещині зафіксовано 21 масований обстріл портової та аграрної інфраструктури, внаслідок яких 6 осіб загинули, 30 отримали поранення. Мова не лише про атаки на великі порти, такі як в Одесі, Чорноморську та Південному.

Атак зазнали фактично всі порти чорноморсько-дунайського басейну — Рені, Ізмаїл, Усть-Дунайськ та Білгород-Дністровський. Внаслідок цих обстрілів, зокрема, була поставлена під загрозу стабільність постачання зернової продукції з України за нашими зобов’язаннями.

«Росія не просто намагається знищити наше зерно, та спровокувати зростання цін на світових ринках, а замістити своєю продукцією зірвані поставки з України.  Ми маємо спільне розуміння, що атаки на зернову інфраструктуру відбулися абсолютно на усі порти Чорноморського регіону — це говорить про системність нападу Росії на зернову безпеку світу»,— говорить Андрій Костін.