Укрзалізниця надаватиме аграріям із зон, наближених до бойових дій, 30% знижки на перевезення агропродукції в експортних напрямках

Уряд України відповідною Постановою запроваджує 30% знижки на перевезення в експортному напрямку агровантажів з районів, наближених до бойових дій, або окупованих територій.

Про це на сайту Elevatorist.com на Agro Ukraine Summit розповів заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

За його словами, є перелік громад, на які буде розповсюджуватись ця знижка. Це такі регіони як, наприклад, Харківщина, Чернігівщина, Донеччина, Сумщина. Списки регіонів будуть оприлюднені.  

«Знижка буде надаватися при відвантаженні аграрних вантажів виключно в експортному сполученні. Вантажовідправники через «МЕСПЛАН» будуть планувати перевезення зі своєї станції, і якщо це експортне сполучення, при розрахунках вартості перевезення буде врахована ця 30-відосткова знижка на тариф перевезення»,— пояснив Валерій Ткачов.

Він пояснив, що рішення про знижку Уряд прийняв для того, щоб підтримати аграріїв, які наближені до зон бойових дій, адже вони потерпають і через постійні удари, і від того, що вартість логістики з їхніх регіонів «з’їдає» велику частку доходу.

«Це дуже велика відстань, це майже під тисячу кілометрів до портів, тому це вимушений захід, щоб підтримати аграріїв з тих регіонів»,— наголосив представник «Укрзалізниці».