Тривалий період критично низьких ставок може призвести до деградації потенціалу Дунайського кластеру

Зараз ситуація у дунайській логістиці є критичною, попри те, що Уряд анонсував розширення спроможності Дунайського кластера з 33 млн т у 2023 році до 35-40 млн т у 2024 році. 

Про це йдеться у зверненні Асоціації портів України «УКРПОРТ» до премʼєр-міністра України Дениса Шмигаля, пише Latifundist.com.

«Після стрімкого «розігріву» ринку відбулось не менш стрімке «охолодження». З огляду на величезну пропозицію флоту та відсутність вантажів, ставки фрахту впали у 2-2,5 рази порівняно з 2023 роком і в деяких випадках є нижче довоєнного рівня. Найбільшого удару зазнав ринок річкових перевезень. Суднохідні компанії вимушені працювати з від’ємною рентабельністю заради збереження частки ринку», — зазначають в асоціації.

Тривалий період критично низьких ставок може призвести до деградації потенціалу Дунайського кластеру. Більша частина флоту буде виведена у відстій, втрачені дефіцитні кадри, заморожені стивідорні проєкти, застерігають в «УКРПОРТ».

«У випадку, якщо Україні знадобиться знову перенаправити експортний потік на альтернативний напрямок, відновити логістичні потужності буде складно. Дунайська логістика не може залишатись дієздатною, перебуваючи у статусі «пожежної команди», завжди готової прийти на допомогу», — йдеться у повідомленні.

В асоціації закликали премʼєр-міністра ініціювати обговорення питання підтримки Дунайського логістичного комплексу із залученням стивідорного сектору, суднохідних компаній, ПАТ «Укрзалізниця», експортерів, Українського Союзу промисловців та підприємців, «Української зернової асоціації» (УЗА) та інших.