Ракетні атаки по інфраструктурі України значно погіршили умови діяльності Кернела

Агрохолдинг «Кернел» повідомив про значне погіршення умов своєї діяльності у зв'язку з нещодавніми масштабними ракетними атаками Росії по критичній інфраструктурі в Україні.

Про це інформує Інтерфакс Україна, посилаючись на повідомленням компанії на Варшавській фондовій біржі.

Атаки серйозно вплинули на інфраструктуру виробництва й розподілу електроенергії в різних регіонах України, що призвело до зупинення низки ключових об'єктів, включно із заводами з перероблення олійних культур, когенераційними теплоелектростанціями, елеваторами й експортними терміналами.

«Електропостачання залишається нестабільним, що і далі порушує роботу дочірніх підприємств компанії в Україні»,— зазначили в «Кернелі».

Крім того, масштабний ракетний удар Росії по транспортній інфраструктурі в районі порту Чорноморськ повністю зупинив залізничне сполучення з портом. Активи «Кернелу» з перевалки зерна й соняшникової олії, розташовані в порту, значною мірою залежали від залізничних поставок, і цей збій суттєво вплинув на перевалювальні потужності експортних терміналів, що призвело до зниження обсягів перевалки й збільшення вартості логістики, пояснили в холдинговій компанії та додали, що строки відновлення залізничного сполучення наразі не визначено.

«Керівництво компанії, як і раніше, віддане вирішенню і пом'якшенню проблем, спричинених цими сумними подіями»,— резюмували в «Кернелі».

Агрохолдинг «Кернел» до війни посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) і її експорту (близько 12%). Є одним з найбільших виробників і продавців бутильованої олії в Україні. Крім того, вирощує агропродукцію та реалізує її.

Чистий прибуток «Кернела» за 2023 ФР становив $299 млн, тоді як попередній рік компанія завершила із чистим збитком $41 млн. Виручка агрохолдингу за 2023 ФР скоротилася на 35% — до $3,455 млрд, проте EBITDA зросла в 2,5 раза — до $544 млн.

За перше півріччя 2024 ФР чистий прибуток «Кернела» впав у 3,6 раза проти першого півріччя 2023 ФР — до $102 млн, а EBITDA — удвічі, до $223 млн за зниження виручки на 16% — до $1,59 млрд.