Закупівельні ціни на сою можуть знизитися до 16 тис. грн/т

Ціни на українську сою на в лютому активно знижуються. Якщо зараз на базисі DAP Польща-Румунія умовні ціни на сою $420/т, то до кінця березня вони можуть знизитися до $390/т. Переробники знизили закупівельні ціни до діапазону 16500-16800 грн/т, до кінця березня падіння цін може сягнути 16 000 грн/т.

Про це повідомили аналітики ВАР.

«В лютому Україна експортувала 290 тис. тонн із законтрактованого обсягу в 300 тис. тонн. Трейдерам складно реалізовувати українську сою на експорт через її високу ціну. Наші ключові ринки, на які традиційно припадає 50-60% експорту, це Туреччина та Єгипет. Але зараз ціни на цих ринках на українську сою знаходяться на рівні з бразильським аналогом. Зазвичай, українська соя на $10-15 на тонні дешевше бразильської. Тож ціни на українську сою продовжать рухатися вниз. Світові ціни на олійну падають, чому сприяють рекордний врожай в Бразилії, прогнози високого врожаю в Аргентині, великі запаси сої в США», — зазначили в матеріалі.

Також тенденцію підтримує зниження цін на соєвий шрот в ЄС. Раніше основним імпортером шроту в ЄС була Польща, але зараз країна не найкращий торгівельний партнер.