У Брюселі завтра Україна обговорить проблеми імпорту зерна з п'ятьма країнами ЄС

Єврокомісія намагається розв’язати проблему українського зернового імпорту до п’яти країн-сусідів України з ЄС, тому в середу, 13 вересня, проведе чергову зустріч в рамках Координаційної платформи за участі України, Польщі, Словаччини, Болгарії, Румунії й Угорщини.

Про це у Брюсселі під час брифінгу для преси розповіла речниця Єврокомісії з питань сільського господарства та торгівлі Міріам Гарсія Феррер, повідомляє Укрінформ.

«Учасники платформи вже зустрічалася вісім разів, і знову зустрінуться у середу. В рамках платформи ми шукаємо конкретні рішення для збільшення спроможностей «коридорів солідарності», щоб виявити проблеми та зважити на шляхи їх вирішення. В рамках цієї платформи Єврокомісія зустрічається з Україною, Молдовою і, безумовно, з п’ятьма сусідніми з ними країнами, щоб поділитися даними статистики та інформацією про імпорт різних видів продукції, що є суб’єктом захисних заходів»,— сказала речниця.

Вона зауважила, що Єврокомісія розширює коло країн-учасниць Координаційної платформи. Минулого тижня в її засіданні взяли участь також представники країн Балтії та Хорватія, оскільки йдеться про пошук альтернативних шляхів для транспортування зерна. На зустріч, що відбудеться цього тижня, запрошені й інші країни ЄС, які хотіли б допомогти.

Міріам Гарсія Феррер нагадала, що минулої середи, 6 вересня, відбувся обмін думками в рамках Колегії Єврокомісії щодо вирішення проблеми українського зернового експорту до п’яти сусідніх країн ЄС, але жодного рішення не було ухвалено, тож триває пошук такого взаємоприйнятного рішення.

«Коридори солідарності» продовжують працювати, зерно продовжує надходити з України. З початку роботи «коридорів солідарності» й до кінця липня ми експортували 44 мільйони тонн зерна, насіння соняшника та споріднених продуктів. Це демонструє, що жодного переривання (в українському експорті, прим. ред.) немає. Ми працюємо, щоб знайти рішення»,— додала речниця.