Польща не відмовиться від заборони на імпорт українського зерна після 15 вересня

У разі потреби, Польща введе односторонню заборону на імпорт українського зерна після 15 вересня, водночас транзит товарів буде збережено.

Про це заявив міністр сільського господарства Роберт Телюс на пресконференції у вівторок у Polsat News, пише «Інтерфакс-Україна».

Він спростував інформацію ЗМІ про розкол у коаліції країн, які забороняють імпорт українського зерна, і про те, що кількість країн — членів Європейського Союзу, які виступають проти позиції Польщі щодо продовження обмежувальних заходів після 15 вересня, збільшилася з 13 до 20.

«Уперше чую, що більше країн проти. Я розмовляв із цього приводу з багатьма міністрами з Європейського Союзу. Я бачу розуміння того, що потрібно будувати коаліцію. Ми маємо побудувати механізм. Я переконаний, що Румунія входить до коаліції»,— процитувало слова Телюса польське видання farmer.pl.

Він також повідомив, що наступного тижня проведе переговори з представниками Словаччини, щоб разом визначити, «в якому напрямі ми будемо рухатися».

«Наразі я не сумніваюся, що коаліція є»,— запевнив Телюс.

Польський міністр наголосив, що збереження заборони на ввезення українського зерна тільки до 15 вересня є «політичним аргументом для подальшої дестабілізації ситуації в Польщі».

Польський уряд хоче, щоб це питання було врегульовано «полюбовно в Європейському Союзі, щоб не було необхідності ламати двері».

«Якщо необхідно ... запровадити односторонні заборони, ми їх запровадимо, тому що нас хвилюють інтереси аграріїв ..., і на цю тему не ведеться дискусія»,— констатував Телюс.

Відповідаючи на запитання про можливі ризики щодо застосування штрафних санкцій до Польщі, якщо вона порушить правила єдиного ринку, міністр заявив, що не хоче слухати, «як нас, поляків, лякають штрафами», і додав, що Польща «проводитиме жорстку політику в інтересах поляків».

Телюс повідомив, що Польща веде діалог з Україною, Литвою і Латвією для здійснення транзиту зерна через Польщу.

«Ми ведемо діалог з Україною, а також із Литвою та Латвією, щоб використовувати їхні порти,— сказав він і запевнив, що зерно, яке йде з Польщі, назад не повертається.— Якщо ми говоримо про продовольчу безпеку Польщі, продовольчу безпеку Європи, то зерно має текти в Європу і має текти за межі Європи. Допоможемо в дорозі».