З Одеського порту вийшло перше судно тимчасовим коридором — Кубраков

Контейнеровоз JOSEPH SCHULTE (прапор Гонконг)
Контейнеровоз JOSEPH SCHULTE (прапор Гонконг)
З порту Одеса вийшло перше судно встановленим для цивільних суден тимчасовим коридором до/з чорноморських морських портів України. Контейнеровоз JOSEPH SCHULTE під прапором Гонконгу перебував в Україні від початку вторгнення рф.
 
Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.
«16 серпня 2023 року контейнеровоз, який знаходився в порту Одеса з 23 лютого 2022 року, вийшов за Воронцовський маяк і тримає курс на Босфор. На борту — понад 30 тис. т вантажу (2 114 контейнерів), зокрема з продовольством», — зазначив Олександр Кубраков.
В першу чергу коридор використають для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення російської федерації.
«Згідно з навігаційним дорученням ВМС ЗСУ №6 тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських морських портів України почали діяти з 8 серпня 2023 року. Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Останній раз судно виходило в рамках Зернової угоди 16 липня з порту Одеса», — йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, в Україні вже почали реєструвати торговельні судна та їхніх власників, які збираються курсувати тимчасовими маршрутами в Чорному морі.