USAID підтримає проєкти розвитку експортної інфраструктури України

Проєкт Агентства USAID «Економічна підтримка України» підтримає проєкти розвитку експортної інфраструктури України. Зустріч організації з предствниками Мінінфраструктури України з цього приводу пройшла 27 липня.

Про це інформує пресслужба Мінінфраструктури.

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» створений у 2018 році для зміцнення економіки України, яка постраждала в результаті вторгнення Росії. Проєкт, зокрема, підтримує:
  • релоковані підприємства та внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
  • українське сільськогосподарське виробництво та агроекспорт;
  • місцеві інституції на нещодавно звільнених територіях України.
Загальний обсяг фінансування проєкту становить 130 мільйонів доларів.
 
Він передбачає участь USAID ERA у проєктах зі збільшення експортного потенціалу України, зокрема через розвиток інфраструктури експортної логістики. Також американські партнери нададуть підтримку Україні у відбудові критичної інфраструктури окремих громад.
«Співпраця з USAID дозволить нам прискорити ряд проєктів з розвитку логістики на наших західних кордонах та на Дунаї. Час тут ключовий, адже від того, наскільки швидко і вдало ми зможемо амортизувати шкоду від блокування росією українських портів, залежить, наскільки гострою буде світова продовольча криза. Дякую за підтримку. Партнерство зі США залишається ключовим для забезпечення обороноздатності України та її економічної стійкості», — прокоментував Олександр Кубраков.
Передбачається, що USAID ERA також сприятиме залученню додаткового фінансування міжнародних фінансових організацій на проєкти відновлення та розвитку логістики.
 
Також в рамках зустрічі Меморандум про співпрацю з проєктом USAID ERA уклали Адміністрація морських портів України та Ренійський морський торговельний порт.
 
Особливий акцент буде зроблено на збільшенні експортного потенціалу Дунайських портів, зокрема порту Рені.