УЗ закликає бізнес нарощувати транзитні перевезення територією Молдови

Бізнес закликають збільшувати обсяги навантаження у напрямку портів Рені, Джурджулешти та Галац через територію Молдови. 

Про це йшлося під час наради представників АТ «Укрзалізниця» з учасниками аграрного ринку 20 липня, пише «Украгроконсалт».

Знижки, які погодилася надати залізниця Молдови, почали діяти з 15 липня.

«Вони будуть обраховані за 15 днів. Необхідний місячний обсяг поділиться навпіл, і це буде норма для липня. А із серпня обсяги вже будуть обраховуватися за місяць», — зауважив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

При цьому будуть враховуватися обсяги всіх експедиторів, які забезпечують перевезення територією Молдови. До речі, УЗ планує увійти до їхнього переліку. Зокрема, наступного тижня передбачає запропонувати бізнесу договір із філією «Центр транспортної логістики» щодо надання послуг з експедирування вантажів по території Молдови.

«Якщо за підсумками місяця буде виконано мінімальний обсяг, усім експедиторам надається знижка. При чому вона буде обрахована залізницею Молдови до шостого числа наступного місяця. Відповідно, ви (вантажовідправники, — ред.) маєте звернутися до свого експедитора, щоб він вам потім повернув цю знижку і зменшив плату за перевезення на цю сумму»,— пояснив Валерій Ткачов.

Для того щоб бізнес міг контролювати майбутню наявність цієї знижки або відсутність, посадовець планує щодекадно інформувати учасників аграрного ринку України про те, скільки перевезли у транзитному сполученні територією Молдови.

«Аби ми розуміли, відстаємо ми від необхідних темпів чи навпаки», — уточнив він.

Також Валерій Ткачов закликав вантажовідправників дізнаватися, яка ситуація в портах, скільки є там терміналів та яка їхня потужність.

«На мою думку, зараз основний ризик невиконання обсягів — не в тому, що залізниця не зможе перевезти 80–120 вагонів на добу із зерновими. Проблема може виникнути з тим, що портові термінали в Рені, Джурджулештах або Галаці не зможуть цей обсяг щодоби обробляти»,— наголосив представник «Укрзалізниці».

Він додав, що незабаром комісія «Укрзалізниці» планує оглянути наявні потужності в портах і домовитися про координацію роботи з терміналами.