ЄС може зробити поступки Росії для збереження зернової угоди — ЗМІ

Євросоюз може дозволити підсанкційному «Россельхозбанку» створити дочірню компанію, яка відновить зв’язок із глобальною фінансовою мережею. Це може допомогти зберегти «зернову угоду», дія якої закінчується 17 липня.

Про це повідомляє Latifundist.com з посиланням на Financial Times.

«План, запропонований Москвою в ході переговорів за посередництва ООН, дозволить Россельхозбанку створити дочірню компанію для обробки платежів, пов'язаних з експортом зерна, за словами п'яти осіб, знайомих з обговореннями. Новій організації буде дозволено використовувати глобальну систему обміну фінансовими повідомленнями SWIFT, яка була закрита для найбільших російських банків після вторгнення в Україну минулого року»,— пише видання.

Ця ідея була розцінена її прихильниками як «найменш поганий варіант» отримати підтримку Путіна для продовження «зернової угоди». Офіційні особи кажуть, що погрози Росії розірвати угоду цього разу виявилися більш серйозними, ніж під час попередніх переговорів про продовження.

«Це підкреслює, наскільки західні уряди відчайдушно намагаються зберегти угоду про експорт зерна, яка також є фінансовою порятунком для України, враховуючи її величезний сільськогосподарський сектор», — йдеться у матеріалі.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров минулого тижня заявив, що Москва не бачить причин погоджуватися на продовження «зернової угоди» через, за його словами, «обурливу» поведінку західних країн щодо своїх зобов’язань.

Нагадаємо, Росія припинила реєстрацію вхідного флоту в зерновому коридорі.