В МЗС України сподіваються, що обмеження експорту зерна до ЄС не будуть подовжені

Рада Європейського Союзу продовжила на один рік заходи лібералізації торгівлі з Україною. Ці заходи скасувують всі мита, квоти і торговельні захисні обмеження щодо українського експорту. В Україні схвально поставились до цього рішення.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

«Переконані, що будь-які винятки та обмеження не відповідають ні духу тісного партнерства ЄС з Україною як країною-кандидатом на членство в ЄС, ні букві Угоди про асоціацію та установчих договорів ЄС. Саме тому ми ще раз наголошуємо, що запроваджені 2 травня Європейською комісією під тиском окремих держав-членів ЄС обмежувальні заходи на чотири види продукції українського експорту — пшеницю, кукурудзу, ріпак та насіння соняшнику — є необґрунтованими, завдають шкоди українським виробникам та відповідно послаблюють економіку України в умовах триваючої повномасштабної війни», — говориться у повідомленні.

У МЗС очікують, що обмеження, які діють до 5 червня нинішнього року, не будуть продовжені після цієї дати і будуть скасовані в повному обсязі.

«В іншому разі розцінюватимемо продовження торговельних обмежень як приклад подвійних стандартів, який лише підриватиме солідарність ЄС з Україною та демонструватиме неспроможність інституцій ЄС застосовувати норми установчих договорів ЄС та Угоди про асоціацію», — зазначили у міністерстві.

МЗС закликає ті країни-члени ЄС, які стоять за спробою продовжити обмеження, утриматися від такого кроку і обрати шлях вирішення спірних питань, який відповідав би принципам єдиного ринку, нормам Угоди про асоціацію та СОТ.

Нагадаємо, дію «економічного безвізу» з Україною подовжено ще на рік. Таке рішення прийняла Європейська рада.