Бюро економічної безпеки затримало на кордоні партію соняшникової олії на 2,6 млн грн

Детективи Бюро економічної безпеки України передали 47 тонн конфіскованої соняшникової олії Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). Два вантажних автомобіля затримали на одному з митних постів Львівщини.

Про це повідомила пресслужба БЕБ.

Вартість партії — понад 2,6 млн грн.

«Аналіз податкової інформації показав, що соняшникова олія не відслідковується по ланцюгу постачання. Суб’єктом є компанія-виробник олії, що не є платником ПДВ. Починаючи з травня 2021 року товариство не подавало податкову звітність. Це унеможливлює встановлення капіталу, джерел кредитування, виробничих потужностей, транспортних засобів тощо. Окрім того, згаданого виробника віднесено до ризикових, а керівник заводу є посадовою особою одночасно у 8 суб`єктах господарювання», — зазначили в БЕБ.

Детективи наклали арешт на соняшникову олію. З метою збереження економічної вартості продукції, 47 тонн олії передано в управління АРМА.

Зазначається, що рішенням суду директора підприємства визнано винуватим у пред'явленому обвинувачені за ч. 5 ст. 27 КК України та ч. 1 ст. 205-1 КК України (підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб-підприємців). Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 205-1 КК України здійснюють детективи БЕБ.