Від сьогодні скасовано ветеринарний контроль для агропродукції, що проходить транзитом через Польщу

Від сьогодні скасовано ветеринарний контроль української агропродукції, яка йде транзитом через Польщу до портів Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин, чи до інших країн.

Про це повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Cпрощена процедура діятиме у всіх автомобільних пунктах пропуску на українсько-польському кордоні, які працюють на пропуск вантажного транспорту.

  • В пункті пропуску представник Держмитслужби України проставлятиме в накладній CMR додаткову печатку у графі 2, у разі якщо такий вантаж слідує транзитом до польських портів чи інших країн.
  • Необхідність проставлення додаткової печатки визначається представником Держмитслужби України відповідно до переліку товарів (кодів) та одержувача зазначеного в накладній CMR.
  • Перевізник має пред’являти інспекторам митниці Республіки Польща міжнародну накладну CMR з додатковою печаткою.
  • ВАЖЛИВО! Якщо в графі 2 накладної CMR буде відсутня додаткова печатка, а товар підпадає під перелік товарів (кодів) та слідує транзитом через Республіку Польща, польська сторона залишає за собою право повернути таку вантажівку на територію України.

Також, на польській стороні, вантажівки з транзитним товаром після прикордонного і митного контролю будуть опломбовуватись.

Що стосується залізничних перевезень, зазначається: у разі, якщо в залізничній накладній (SMGS, або CIM, або CIM/SMGS) буде вказано отримувача, що знаходиться у порту Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин чи в інших країнах членах ЄС, — товар не буде підпадати під ветеринарний контроль зі сторони Республіки Польща.

«У разі, якщо товар слідує транзитом через Польщу, але в накладній зазначено отримувача, який здійснює перевантаження на території Республіки Польща з вагонів українського стандарту у європейські, застосування спрощеної процедури можливе при пред’явленні договору (або іншого документу) з європейським перевізником, що засвідчує, що цей вантаж їде транзитом у польські порти чи у інші країни», — наголосили в міністерстві.

Додаткового опломбування вагонів не передбачено. Опломбування вагона, як і раніше, здійснюється відповідно до наявних технічних вимог та умов пломбування.

Нагадаємо, наступного тижня можуть відкрити перехід Березине—Басарабяска для вантажних потягів.