УЗА пропонує Мінвідновленню зробити процес формування черги на захід суден в українські порти відкритим та прозорим

Українська зернова асоціація (УЗА) звернулася до Віце-прем’єр-міністра з відновлення України-міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова з пропозицією зробити процес формування черги на захід суден в українські порти відкритим та прозорим.

Про повідомила пресслужба асоціації.

В УЗА запропонували змінити принцип формування черги проходження суднами інспекцій, а саме:

  • Зафіксувати на місячній основі чергу на проходження вхідної інспекції не за суднами, а за стивідорами/терміналами (щоб відповідні вікна у порядку черговості були за стивідорами). При цьому надати пріоритет суднам, що були заявлені та перебували в черзі станом на 09.02.23 року.
  • Надати право терміналам/стивідорам самостійно визначати черговість заповнення виділених під них вікон відповідними суднами, які очікують інспекції, з урахуванням їх операційних планів, наявності вантажу та інших чинників, які забезпечують ефективне планування роботи стивідорів/терміналів.
  • Для забезпечення роботи інспекції, стивідори/термінали надаватимуть Адміністрації морських портів України на двотижневій основі детальний план заповнення виділених вікон суднами, які Адміністрація морських портів України надаватиме Спільному координаційному центру.

Крім того, зернова спільнота просить профільне мінестерство:

  1. Здійснювати виділення квоти (кількості суден) на кожного оператора у місячному плануванні на проходження інспекцій прямопропорційно потужностям та спеціалізації відповідних портових операторів з урахуванням гарантованої добової норми приймання вантажу (залізницею, авто), та швидкості навантаження на судно.
  2. Здійснювати завчасне оприлюднення (доведення до всіх портових операторів) квоти кожного оператора щодо інспекцій та суднозаходів до відповідних портів протягом місяця по кожному порту та терміналу/стивідору, а також публікувати таку інформацію на сайті АМПУ;
  3. Забезпечити рівномірність планування інспекцій для кожного портового оператора протягом місяця, виходячи із кількості суден (квоти) для кожного портового оператора, враховуючи технічні можливості в накопичені та навантажені кожного з терміналів.
  4. Провести планування на наступний місяць з першочерговим пропуском суден, які не пройшли інспекцію у минулому місяці по об’єктивним причинам, що не залежали від портових операторів;
  5. Заборонити будь-яку зміну встановленої черги в частині розподілу квоти на стивідорів/термінали.

Також в УЗА переконані, що Україна повинна домагатися від світового співтовариства відновлення вільного судноплавства в Чорному морі та розблокування роботи всіх портів України.