Ухвалення закону про ГМО в Україні принесе величезні витрати для фермерів та трейдерів — учасник ринку

Ухвалення законопроєкту №5839 про ГМ-продукцію в Україні саме зараз, в умовах війни, не на часі, бо він принесе додаткові величезні витрати у першу чергу для фермерів і трейдерів.

Таку думку висловив інтерв’ю Latifundist.com власник «Аграрної технологічної компанії» Юрій Дробязко.

«Зараз Україна працює на преміальних ринках не ГМО-кукурудзи, ріпаку та сої. В умовах війни нам довелося перебудовувати купу логістичних шляхів. Якщо преміальні ринки, які не хочуть купувати ГМО, закриють доступ, то нам знову доведеться з нуля будувати логістику»,— пояснив свою позицію Юрій Дробязко.

Він зазначив, що провідні країни-імпортери хоча і офіційно купують ГМ-зерно, але ціни на таку продукцію ничі, аніж на звичайне зерно.

«Ну, ви ж розумієте, що Китай купує ГМ-кукурудзу дешевше, ніж не ГМО. Я стикався з цим, але по сої. Приватні китайські компанії не можуть нічого імпортувати. Закуповують продукцію тільки державні компанії. А вони ГМ-кукурудзу і ГМ-соєву олію купують значно дешевше, ніж зерно, марковане як не ГМО»,— розповів аграрій.

Юрій Дробязко нагадав і про витрати на тест-смужки на ГМО.

«Кожна смужка коштує $1,5. Кожна машина обходиться у $12. Це величезні витрати. Хто буде в результаті платити за ці тест-смужки? Звичайно фермер. Бо фермер — найнемонополізована ланка. Він платить за все»,— зазначив він.

Крім того, аграрій сказав, що не треба також забувати і про штрафи. Наприклад, якщо відправити в ЄС партію не ГМ-ріпаку, а ест виявить там присутність ГМО, то прийдеться заплатити штраф у розмірі €50-150/т.

Нагадаємо, учасники елеваторного ринку розповіли, що на українських елеваторах важко ізолювати не генномодифіковані і ГМ-партії зерна.