У Луцьку намагаються продати державне майно Луцького КХП №2

Майно державного підприємства «Луцький комбінат хлібопродуктів №2», а це майже гектар землі в центрі Луцька, намагаються продати.  У 2020 році два виробничі цехи виставили на продаж за майже три мільйони гривень. Торги припинили, адже майно — у віданні держрезерву, тобто захищене від продажу. Нині державне майно знову хочуть виставити на продаж. Питання вирішує колегія суддів Волинського апеляційного суду.

Про це інформує ТРК «Аверс».

«Луцький комбінат хлібопродуктів №2» належить «Держагентству резерву України». Після того, як виробництво законсервували, цехи почали занепадати. Нині приміщення стоять пусткою в аварійному стані.

«За результатами проведеної перевірки фактично встановлено, що зазначене майно взагалі не може бути передано на реалізацію через торги в силу прямої заборони Закону. Вжито заходів щодо зупинення незаконної реалізації майна державного підприємства, яка могла б призвести до нанесення державі збитків в особливо великих розмірах. Продаж цих об’єктів означав би незаконне заволодіння майном державного підприємства, що прямо порушує інтереси держави»,— було вказано в документах.

Представник держпідприємства зауважив, що виставити майно на продаж хочуть, бо йдеться про землю в центрі Луцька, поряд із якою розташовані новобудови. 

Судді першої інстанції продаж майна Луцького КХП №2 заборонили:

«Прямо передбачено, що підприємства, установи, організації та інші об’єкти, що входять до системи державного резерву, і земельні ділянки, на яких вони розміщені, є державною власністю і не підлягають приватизації та іншим видам відчуження».

Колегія суддів одностайна і в апеляції: скаргу виконавчої служби залишили без задоволення.

Нагадаємо, КХП був в епіцентрі скандалу із розкрадання збіжжя. З 2004 до 2009 року комбінат отримав із державного резерву 75 тисяч тонн пшениці на зберігання, ще 45 тисяч тонн передав «Аграрний фонд». Потім левова частка зерна зникла. Колишнього директора державного хлібокомбінату судили за розкрадання. А комбінат довели до банкрутства — боргів було на майже пів мільярда гривень. Згодом справу закрили.