Експерти пояснили, що вигідніше: реконструювати після обстрілів старий силос чи купити новий

Деформація панелей даху вибуховою хвилею

Новий силос місткістю 5500 тонн, в діаметрі 18,3 м, з доставкою та монтажем обійдеться замовнику в близько 12 млн грн. А розібрати старий силос, замовити до нього запчастини та виконати монтаж коштуватиме приблизно 4–6 млн гривень.

Про це в матеріалі «Масштабне відновлення постраждалого від обстрілів елеватора — досвід та поради KMZ Industries» розповів регіональний менеджер KMZ Industries Руслан Демчук.

«Тож, якщо є необхідність і можливість ремонту, економія коштів у 50%-60% – вагомий аргумент для замовника»,— доводить Руслан Демчук.

На прикладі одного із проектів спеціалісти KMZ Industries розповіли, що на відновлення 4-х силосів з демонтажем, виготовленням нових деталей, фарбуванням і  монтажем пішло 4 місяці. Цей термін вони вважають досить вдалим, адже завдання ускладнювалося в тому числі й необхідністю виготовлення деталей до обладнання, які наразі завод не випускав.

«Одне діло збудувати нову ємність, коли тобі із заводу приїхав повнокомплектний силос із деталей, і здати «під ключ» замовнику. А інша справа — розібрати старий силос, зробити дефектний акт і замовити до нього умовно третину нових запчастин та ще й старого зразка, ідеально розмістити всі ці деталі на своїх місцях, а деякі деталі для заощадження бюджету реставрувати, — пояснює Руслан Демчук. — Це зовсім інша робота, інший досвід. Він справді цікавий і дійсно дещо складніший, ніж просто змонтувати новий силос».