За минулий тиждень з одеських портів експортовано 664 тисяч тонн агропродукції

З портів Великої Одеси за минулий тиждень 18 суден експортували 664 тис. тонн продовольства. Це на третину менше обсягів експорту за позаминулий тиждень.

За інформацією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, 60 тис. тонн пшениці відправлено до Кенії, 56 тисю тонн — до Бангладешу, 60 тис. тонн української олії — до Індії.

«Зберігається критично низький показник виходу суден з портів — 2,5 судна на добу. Це показник, який був ще на початку роботи Зернової ініціативи, коли обсяги експорту були незначні. Водночас кількість суден, які проходять інспекцію в Босфорі і отримують дозвіл рухатися під завантаження в українські порти, також не перевищує 3-х суден на добу», — йдеться у повідомленні.

Заначається, що в Босфорі російська сторона в СКЦ продовжує блокувати реалізацію ініціативи та штучно збільшувати чергу з суден.

Станом на сьогодні 117 суден очікують на проведення інспекції в територіальних водах Туреччини (92 — на захід в порти під завантаження, а 25 — вже з агропродукцією). За минулий тиждень відбулось тільки 20 інспекцій при мінімально необхідних 84.

Гальмується також реєстрація суден для участі в ініціативі: з понад 80 заявлених суден щоденно росіяни без пояснення причин реєструють в середньому тільки 2-3 судна.

«Наразі в портах Великої Одеси під обробкою 21 судно. На них завантажують майже 1 мільйон тонн української агропродукції. Зерновим коридором рухаються тільки 3 судна під завантаження», — інформує профільне міністерство.

Загалом з 1 серпня з одеськимх портів вийшли 687 суден, які експортували 18,9 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки. За умови стабільного функціонування Зернового коридору цей показник мав би становити понад 28 млн тонн.