Аграрії майже вдвічі скоротили площі озимої пшениці

Площі під озимою пшеницею скоротились на 40-45% у порівнянні з 2021 роком. Скорочення обумовлене наслідками війни, відсутністю коштів у фермерів та погодними умовами.

Про це розповів заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук.

«Окупація, бойові дії, зруйновані господарства, заміновані поля, проблеми із логістикою призвели до зменшення можливостей аграріїв гідно провести посівну. Відсутність коштів змушує фермерів менше використовувати сучасні технології та вносити добрива. Це позначиться на врожаї 2023 року, хоча минулий сезон вже показав падіння обсягів збору традиційних культур майже на 50%», — заявив Денис Марчук.

Він також додав, що згідно з опитуванням ФАО, кожне четверте підприємство в Україні або закривається, або скорочує свої виробничі потужності. За його словами, сьогодні агросектор України вже має понад $40 прямих та непрямих збитків, пов’язаних із війною. З них прямі збитки складають $6,6 млрд — це зруйновані ферми, склади, елеватори, адміністративні будівлі, техніка тощо. Непрямі збитки складають понад $ 35 млрд — це втрачена вигода.

Також зверніть увагу: Підсумки 2022 — руйнування і будівництво елеваторів