СБУ на Харківщині затримала чоловіка, який допомагав окупантам вивозити українське зерно

Служба безпеки затримала у Харківської області колишнього головного інженера «Куп’янського комбінату хлібопродуктів». Він силоміць відібрав у головбуха продовольчого підприємства відомчі печатки, штампи, статутні документи та особові справи працівників. Потім передав їх представникам місцевої окупаційної адміністрації.

Про це повідомляє пресслужба СБ в Харківській області.

Окупаційнв влада призначила чоловіка очільником створеного «государственного предприятия «Продовольственные ресурсы» у Куп’янську. На цій «посаді» він виконував завдання кремля щодо примусового вивезення українського зерна з території регіону до рф. Для цього уклав «договір» з іншим окупаційним органом — «Купянская железная дорога», який постачав йому вагони для транспортування пшениці.

«Встановлено, що оптові партії викраденого зерна мали відвантажувати на зернові термінали однієї з російських компаній у Ростові-на-Дону. Втім, реалізації злочинного плану завадили Сили оборони, які звільнили Куп’янськ і тим самим заблокували «поставку»,— говориться в повідомленні.

Після деокупації українського міста зловмисник намагався переховуватися від правосуддя, але співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Слідчо-оперативні дії проводили співробітники СБУ Харківської області спільно з підрозділами Національної поліції Луганської області за процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури.