USAID АГРО надасть субгранти для збільшення потужностей елеваторів

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку запрошує подавати заявки на одержання субгранту для реалізації проекту «Підтримка ММСП зернового напрямку в збільшенні потужностей зберігання та сушки зерна». 

Про це повідомила пресслужба USAID.

«Програма субгранту буде спрямована на розширення доступу ММСП до послуг з доробки, сушіння та зберігання зерна на елеваторах з метою збільшення обсягів та часу зберігання зернових та технічних культур, посилення стійкості бізнесу та покращення продовольчої безпеки в Україні. Діяльність даного запиту включає всю територію України, за винятком тимчасово окупованих територій»,  — зазначили в повідомленні.

За програмою USAID АГРО планується надати до 185 млн грн через десять субгрантів.

Передбачається, що кошти субгрантів будуть спрямовані на:

  • закупівлю обладнання по доробці, сушінню та зберіганню зерна;
  • закупівлю лабораторного обладнання для визначення якісних показників зерна.

Діяльність в рамках кожного субгранту повинна сприяти та забезпечити досягнення наступних очікуваних результатів:

  • Не менш ніж 100 ММСП отримали підтримку у вигляді послуг з доробки, сушки та зберігання зерна.
  • Збільшено надання послуг ММСП зі зберігання зерна на 20 тисяч т та/або надано послуг ММСП по сушінню зерна на 50 тис. т.
  • Не менше 50% від загального об’єму послуг з доробки, сушіння та/або зберігання зерна надано бенефіціарам — ММСП, які обробляють менш як 5000 га землі.

Додатковими перевагами для отримання субгранту назвали наявність розробленої проектної документації із розділом (ОВНС), спрямування проєкту на впровадження енергоефективних технологій, розміщення потужностей в безпосередній близькості до кордону з країнами ЄС, особливо розташування елеваторних потужностей біля колій європейського типу.

«Вищу оцінку в процесі відбору субгрантерів отримають заявки, які показують найбільш суттєвий вплив на підтримку економічної сталості ММСП аграрного сектору, забезпечення економічних можливостей та основ продовольчої безпеки в Україні»,  — наголошують у USAID. 

Термін дії субгрантів в рамках субгрантової угоди не перевищуватиме 2 роки. Приблизна дата початку діяльності в рамках субгранту — 15 березня 2023 року.

27 грудня 2022 р. Програма USAID АГРО проведе передзаявочний семінар. Для участі, необхідно надіслати ім’я учасника, назву організації, електронну адресу учасника чи його номер телефону на адресу agro.subawards@chemonics.com з поміткою «Участь в передзаявочному семінарі щодо РПЗ-05 27 грудня».

Як взяти участь у семінарі, як подати заявку, повний опис технічного завдання та строки подання дивіться за посиланням: http://surl.li/edudz